Działania

Instytut Łukasiewicza:

Troszczymy się o prawdę historyczną

LOGO NOWE czarny drutZwalczamy kłamliwe określenie “polskie obozy koncentracyjne”. Przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych realizujemy projekt “Jak było naprawdę? Niemieckie obozy, polscy bohaterowie”. Bohaterami naszej opowieści są byli więźniowie niemieckich obozów koncentracyjnych. Ich świadectwa stanowią apel o niezakłamywanie historii i przywrócenie pamięci o tym, kto był ofiarą, a kto sprawcą zbrodni podczas II wojny światowej.

Więcej o projekcie: www.jakbylonaprawde.pl

Promujemy wartości patriotyczne

dzpZainicjowaliśmy akcję społeczną “Dumni z Polski”. Duma z Polski jest znakiem rozpoznawczym tych, którzy chcą zamanifestować swój patriotyzm, przywiązanie do tradycyjnych polskich wartości. Logo naszej akcji zagościło na koszulkach, które chętnie zakładają znane postaci życia publicznego. Wśród nich są: prezydent RP Andrzej Duda, bracia Golec, poeta i publicysta “wSieci” Leszek Długosz czy wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Więcej o akcji: www.dumnizpolski.pl

Angażujemy się w działalność na rzecz Kościoła

duszpasterzePokazujemy wkład duchownych w rozwiązywanie problemów społecznych. Realizujemy projekt ukazujący ogromne zasługi Kościoła w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych. W publikacji “Duszpasterze trzeźwości. Przewodnik po działalności trzeźwościowej Kościoła Katolickiego i innych związków wyznaniowych” oddajemy głos m.in. biskupowi Tadeuszowi Bronakowskiemu, przewodniczącemu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i księdzu dr. Markowi Dziewieckiemu, duszpasterzowi środowisk trzeźwościowych.

Budujemy solidarność międzypokoleniową w rodzinach

rodzinanastartPromujemy aktywność fizyczną, adresując nasze działania do rodzin. Przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki zainaugurowaliśmy ogólnopolską kampanię “Rodzina na start!”. Przy pomocy różnych narzędzi (gazety, ulotek, portalu) udowadniamy, jak ważny jest zdrowy styl życia i namawiamy do rozwijania dobrych nawyków. Wyjaśniamy, jaki rodzaj aktywności jest najlepszy dla dzieci, dorosłych i seniorów. Pokazujemy miejsca, w których rodziny mogą wspólnie uprawiać sport.

Więcej o kampanii: www.rodzinanastart.pl

Dbamy o osoby starsze

msportPrzy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki realizujemy projekty, których celem jest wspieranie aktywności fizycznej osób starszych. Odbiorcami naszych działań są słuchacze 400 uniwersytetów trzeciego wieku w całym kraju. W ramach kampanii “UTW BEZ GRANIC”: seniorzy na start!” otrzymują gazetę promującą aktywny styl życia. Elementami projektu są także ulotki informacyjne i portal internetowy. Książka “Seniorze, trzymaj formę!” to zbiór wywiadów z weteranami polskiego sportu. Byli mistrzowie opowiadają o tym, jakie znaczenie w ich życiu odgrywa aktywność fizyczna i doradzają czytelnikom, jak zacząć regularne ćwiczenia.

Więcej o kampanii: www.seniorzynastart.info

Więcej o książce: www.seniorzetrzymajforme.pl

Inicjujemy debatę na temat polityki wobec używek

alkoipapierosyPrezentujemy różne aspekty polityki wobec alkoholu i papierosów, oddając głos ekspertom w publikacji “Alkohol i papierosy. Przemysł, państwo, polityki publiczne”. Rozmawiamy z najważniejszymi przedstawicielami polskiej medycyny, specjalistami z zakresu zdrowia publicznego i profilaktyki uzależnień. Prowadzimy obserwatorium www.alkoholipapierosy.pl, służące jako baza wiedzy i miejsce debaty publicznej. Realizujemy projekty na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Działamy na rzecz rozwiązywania problemów alkoholowych i edukacji na temat tzw. nowych uzależnień.

Więcej informacji: www.alkoholipapierosy.pl

Działamy w obszarze zdrowia publicznego

zdrpublSpecjalizujemy się w działalności informacyjno-edukacyjnej, koncentrując nasze zainteresowania na problematyce zdrowia publicznego. Prowadzimy kampanie, angażując do współpracy prestiżowych partnerów. W związku ze zmianami demograficznymi ważnym aspektem naszej działalności jest promocja zdrowia wśród osób starszych. Współpracujemy z uznanymi autorytetami medycznymi. Docieramy z ważnymi informacjami do dużych miast i mniejszych ośrodków, organizując spotkania i debaty otwarte dla publiczności. Wydajemy książki i gazety poświęcone zdrowiu i profilaktyce.